Návod ako si vybrať osobnú váhu

 


Prečo je dôležité mať správnu osobnú váhu

Strážiť si vlastnú hmotnosť je dôležité a to nielen kvôli psychickej pohode a radosti zo seba samého, ale aj kvôli zdraviu. Ak zvažujete kúpu osobné váhy majte na pamäti, že v dnešnej dobe vám váha nemeria len hmotnosť. Dnes si môžete zaobstarať digitálnu osobnú váhu s analyzérom, ktorá je schopná určiť podiel tuku alebo vody v tele, index telesnej hmotnosti, alebo množstvo kalórií, ktoré by ste mali dodržiavať ak si chcete udržať alebo znížiť váhu.

 

 

Ako teda vybrať osobnú váhu ?

Osobné váhy sa od seba vizuálne príliš nelíšia. Jediným vizuálnym rozdielom môže byť farba, veľkosť a dizajn. Veľkou odlišnosťou však môže byť počet funkcií, ktorými osobné váhy disponujú. Pokiaľ sa na váhu postavíte len po Vianociach a pred letnou sezónou, postačí vám obyčajná mechanická osobná váha.
Ak zvažujete kúpu kvalitnéj osobnéj váhy, zamyslite sa nad tým ako veľmi by mala byť váha presná. Na výber máte osobnú váhu mechanickú ktorá však ukazuje iba orientačnú hmotnosť alebo váhu digitálnu.


Nech už vyberáte akúkoľvek inteligentnú osobnú váhu, nezabúdajte na praktickú stránku jej používania. Jednou z hlavných vecí je rozmer osobnéj váhy. Nenechajte sa zmiasť ľúbivým dizajnom, pretože ak nie je rozmer prístroja dostatočný, tak sa na ňu človek s veľkými nohami jednoducho nerozhodne. Preto si váhu osobne pred kúpou radšej vyskúšajte, ak máte výrazne väčšie nohy ako je priemer. Pokladajte to za váš základný test osobnéj váhy aby ste si boli istí že vám vyhovuje. Pri kúpe váhy malého rozmeru sa vám na ňu nezmestia obe nohy a váženie bude nepresné.

 


Pokiaľ vám ide o presnosť váženia, potom vyberajte podľa stogramovej presnosti, čo znamená, že vás váha zmeria presne s presnosťou na 100 g.

 

Dôležitá je tiež nosnosť. Ak si kúpite osobné váhu s maximálnou nosnosťou do 150 kg a pri tom vážite 170 kg, tak už vás váha nezmeria. Existujú osobné váhy do 150 kg, osobné váhy do 200 kg a dokonca aj osobné váhy do 250 kg.

 

Pokiaľ máte početnejšiu rodinu je dôležité, koľko užívateľov je schopný si prístroj zapamätať. Ak patríte medzi fanúšikov smart technológií, nezabudnite si pred kúpou digitálnej osobnéj váhy zistiť, či je prístroj schopný spolupracovať práve s tými technológiami, ktoré podporuje váš telefón alebo tablet. Niektoré multifunkčné osobné váhy komunikujú cez wifi, iné májú iba bluetooth.

 

Ďaľším dôležitým kritériom pri výbere osobnéj váhy je spôsob jej používania. Malo by sa jednať o jednoduchú manipuláciu. Všetky informácie by sa mali objavovať na veľkom LCD displeji, inteligentná osobná váha s pamäťou by mala byť schopná si zapamätať až dvanásť užívateľov. Tlačidlá, pomocou ktorých sa ovládajú funkcie, by maly byť zrozumiteľne popísané väčšími písmenami, aby ste si pri nastavovaní nemuseli brať lupu.

 

  Váhy SEVAZ majú v ponuke širokú ponuku osobných váh ktoré nájdete v sekcií Váhy pre domácnosť.